• William “Bill” Shakespeare, 81 let, byl známou tváří globální pro-vakcinační anti-covidové kampaně. Osmého prosince 2020 dostal nadšeně do svého těla jako vůbec první muž na světě vakcínu Pfizer-BioNTech. Dvacátého května 2021 zemřel na mrtvici, která podle sdělovacích prostředků neměla žádnou souvislost s očkováním proti nemoci covid-19.

Zdroj: https://www.timesofisrael.com; https://www.bbc.com; https://www.npr.org; https://www.abc.net.au; https://www.reuters.com.

  • Milan Lasica, proslulý slovenský umělec, humorista, herec etc. Byl jednou z vlivných mediální tváří slovenské pro-očkovací covidové kampaně. Zemřel na jevišti 18. července 2021 ve věku 81 let z důvodu srdečního selhání  (léčil se dlouhodobě na problémy se srdcem; absolvoval mj. velice náročné provedení trojitého bypassu). Přímo v den svých narozenin podstoupil 3. února 2021 vakcinaci proti nemoci covid-19 v Univerzitní nemocnici Bratislava, která podávala lidem látku COMIRNATY Pfizer-BioNTech. Pitevní zpráva ovšem podle sdělovacích prostředků vyloučila jakoukoliv souvislost Lasicovy smrti s očkováním vůči covidu. Případy, když došlo po vakcinaci k nežádoucím účinkům ovlivňujícím srdeční činnost, již ovšem byly skutečně zaznamenány.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org; https://sk.wikipedia.org; https://www.cas.sk; https://www.blesk.cz; https://dennikn.sk; https://www.startitup.sk; https://www.aktuality.sk; https://www.unb.sk; https://www.unb.sk2.

  • Henry Louis "Hank" Aaron byl slavný afroamerický baseballista, který se nechal 5. ledna 2021 v USA společně s dalšími celebritami veřejně naočkovat vakcínou firmy Moderna proti nemoci covid-19. Dvacátého druhého ledna téhož roku zemřel – údajně přirozenou smrtí ve spánku. Patřil k oficiálním tvářím pro-vakcinační kampaně.

Zdroj: https://en.wikipedia.org; https://www.nbcnews.com; https://twitter.com.

  • Vivekanandan „Vivek“ se vypracoval do pozice populárního indického herce, komika, zpěváka a vlivného sociálního aktivisty. Byl ověnčen řadou indických filmových ocenění. Stal se jednou z tváří indické pro-vakcinační kampaně, která měla za cíl zakončit tragické období nemoci covid-19. Svou očkovací dávku „Covaxin“, vyráběnou indickou společností „Bharat Biotech“, obdržel 16. dubna 2021. O den později v nemocnici zemřel na zástavu srdce, která podle oficiálních zdrojů nijak s očkováním nesouvisela.

Zdroj: https://en.wikipedia.org); https://theprint.in; https://www.freepressjournal.in; https://www.thenewsminute.com.

  • Stephanie Duboisová, britská modelka, zemřela 22. května 2021 ve svých třiceti devíti letech po té, co svolila ke svému očkování vakcínou AstraZeneca proti nemoci covid-19. Zahraniční média přisoudily výše uvedenou tragédii s největší pravděpodobností (nikoliv s jistotou) na vrub nežádoucím účinkům podstoupené vakcinace. Duboisová dostala svou první dávku AstryZenecy 6. května 2021, načež popisovala na svých sociálních sítích postupné radikální zhoršování svého zdravotního stavu. Trpěla syndromem trombózy s trombocytopenií (TTS).

Zdroj: https://celebsaga.com; https://www.marca.com; https://www.standard.co.uk; https://www.independent.co.uk.

  • Lord Zion, britský rockový zpěvák a nezávislý filmový producent, 48 let, zemřel 19. května 2021 po aplikaci vakcíny AstraZeneca, která jej měla chránit vůči nemoci covid-19. Očkování podstoupil na začátku května téhož roku. Předběžný úmrtní list uváděl nevratné poškození mozku způsobené krvácením v důsledku post vakcinačních komplikací.

Zdroj: https://www.bbc.com; https://www.dailyrecord.co.uk; https://www.dailymail.co.uk; https://www.mirror.co.uk.

  • Lisa Eve Shawová, 44 let, britská moderátorka BBC, zemřela 21. května 2021 kvůli krevním sraženinám a krvácení do mozku dva týdny po podání první dávky očkovací látky AstraZeneca určené k potírání nemoci covid-19. Informaci o přímé souvislosti úmrtí Shawové s očkováním proti covidu-19 potvrdila zveřejněná pitevní zpráva.

Zdroj: https://en.wikipedia.org); https://www.theguardian.com; https://www.novinky.cz; https://www.wionews.com; https://www.lutontoday.co.uk.

  • Mashari Saleh Mohsen Al-Ballam, populární kuvajtský herec, jedna z tváří kampaně podporující vakcinaci populace proti nemoci covid-19, 49 let, zemřel 25. února 2021 po té, když se nakazil 11. února 2021 koronavirem SARS-CoV-2 během aplikace první dávky vakcíny Pfizer-BioNTech. Objevily se u něj další zdravotní komplikace (léčil se již dříve) související mj. s nedostatečným okysličení krve (hypoxie), které vyžadovaly přesun na jednotku intenzivní péče. Umělec popsal průběh svého onemocnění na Instagramu 17. 2. 2021.

Zdroj: https://en.wikipedia.org; https://www.tasnimnews.com; https://www.esquireme.com; https://www.alqabas.com; https://www.saudi24news.com; https://fucaa.com; https://gulfnews.com.

  • Michael Roy Mitchell, skotský herec (mj. filmy jako Statečné srdce a Gladiátor), pětinásobný světový šampión v kulturistice etc., zemřel 23. července 2021 v Turecku ve věku 65 let na selhání srdce. Umělec byl podporovatelem očkovací kampaně zaměřené na potírání nemoci covid-19. Dvaadvacátého února 2021 a 20. března stejného roku se nechal naočkovat čínskou vakcínou Sinovac-CoronaVac. Šestnáctého července 2021 podstoupil ještě navíc třetí dávku vakcíny Pfizer-BioNTech. Přímá souvislost Mitchellova úmrtí s covidovým očkováním (7 dnů po vakcinací) nebyla podle dostupných údajů v září 2021 potvrzena. Sdělovací prostředky také informovaly, že Mitchell prodělal již v minulosti srdeční příhody, podstoupil několik operací a byl svými lékaři varován, aby se fyzicky nepřetěžoval. Případy, když došlo po vakcinaci k nežádoucím účinkům ovlivňujícím srdeční činnost, již ovšem byly skutečně zaznamenány.

Zdroj: https://fitnessfreak360.com; https://www.blesk.cz; https://www.politifact.com; https://deadline.com; https://people.com; https://pro.imdb.com; https://www.tmz.com; https://dennikn.sk; https://www.aktuality.sk.

  • Haziq Kamaruddin, úspěšný malajský lukostřelec, mj. držitel několika zlatých medailí, olympionik, 27 let, zemřel 14. května 2021 v důsledku zablokování tepen krevní sraženinou. Sportovec se připravoval k vycestování na kvalifikaci pro olympijské hry v Tokiu. Svolil proto ke svému očkování dvěma „anti-covidovými“ dávkami Pfizer-BioNTech: 13. dubna 2021 a 4. května téhož roku. Byl mrtev do deseti dnů po aplikaci druhé dávky. Pitva ovšem přímou souvislost s vakcinací nepotvrdila; nepřímou však jednoznačně nevyvrátila. Mezi nežádoucí účinky očkovací látky Pfizer-BioNTech patřila možnost krevních sraženin a dalších cévních problémů.

Zdroj: https://www.scmp.com; https://www.freemalaysiatoday.com; https://www.freemalaysiatoday.com2; https://www.malaymail.com; https://childrenshealthdefense.org; https://childrenshealthdefense.org2; https://medalerts.org; https://cs.wikipedia.org.

 

Prosíme nepřehlédněte níže uvedený důležitý odkaz: Autorská práva a zřeknutí se právní odpovědnosti.