Covidový PARADOX: Nejvíce očkovaný okres je červený, nejméně očkovaný je zelený

2021-09-16 | Ze světa

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Někteří tvrdí, že čím vyšší bude proočkovanost, tím lepší budou čísla a tím menší budou příslušná opatření. Na Slovensku, v Trenčínském kraji ale nastala velmi paradoxní situace.

Najlepší a najhorší

K zelenej a oranžovej totiž pribudne červená. V I. stupni ohrozenia bude v našom kraji jedine okres Trenčín. Sedmička okresov (Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza) bude oranžová a jedine okres Púchov bude zelený.

Paradoxne to vyznieva z pohľadu zaočkovanosti. Veď v Púchovskom okrese sa v rámci kraja dalo očkovať najmenej ľudí a v Trenčianskom okrese pre zmenu najviac.

Zaočkovanosť

Podľa aktuálnych čísiel zaočkovanosti k 9. septembru 2021, ktoré zverejnila na svojom webe Únia miest Slovenska, dostalo v okrese Trenčín druhú dávku vakcíny 45,21 % ľudí. V okrese Púchov je to 36,34 %, čo je prvé a posledné miesto v rámci kraja. Prvú dávku má v sebe v Trenčíne a okolí 47,26 %, čo je opäť prvé miesto. V Púchove a okolí je to 38,63 %, tu má menej len okres Partizánske – 38,48 %.

Priemerná zaočkovanosť prvou dávkou v Trenčianskom kraji je 41,64 % a druhou 39,59 %. Nad krajským priemerom sú len okresy Trenčín, Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Zvyšných šesť okresov má čísla nižšie než krajský priemer, pričom najbližšie k priemeru je okres Bánovce nad Bebravou.

Zdroj: trencin.dnes24.sk, 2021-09-12

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok