Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

2021-09-17 | Z domova

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Hnutí ANO nakonec umožnilo ve Sněmovně spustit debatu o odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT. Odvolání navrhuje poslankyně za TOP 09 Olga Sommerová, která upozorňuje, že Lipovská již nemůže být nestranná, jak to vyžaduje zákon o ČT, protože v nadcházejících sněmovních volbách kandiduje za Volný blok v čele s Lubomírem Volný. Ten se v jednu chvíli postavil ke sněmovnímu pultíku a spustil kanonádu:

"Jste pokrytci a já udělám všechno pro to, aby se to lidi dozvěděli!"

V Poslanecké sněmovně se debatuje o odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT. Poslanci hnutí ANO nakonec svými hlasy umožnili, aby se tato debata vedla.

Snímek obrazovky z jednání: Sněmovna se věnuje bodu odvolávání Hany Lipovské z Rady ČT. U řečnického pultu je Lubomír Volný se svými protinávrhy.

Poslankyně TOP 09 Olga Sommerová, která odvolání Lipovské navrhla, všem připomněla, že podle zákona nesmí člen Rady propagovat vyhraněné politické názory ve prospěch jedné strany a přesně to teď dělá, a to i jako spolupracovnice Institutu svobody a demokracie Jany Bobošíkové.

Když se dostal k pultíku nezařazený poslanec Lubomír Volný z Volného bloku, nešetřil ostrými slovy a všem připomínal, že v minulosti i jiné osobnosti seděly buď v Radě ČT nebo dohlížely na fungování Českého rozhlasu, ale současně se snažily vstoupit do politiky. Například Vítězslav Jandák, který kandidoval do Senátu za hnutí ANO.

„Paní Sommerová je sluníčko par excellence, která si ohýbá zákony, jak bude v průběhu této debaty ještě mnohokrát prokázáno, jak se jí zlíbí. ... To je fraška na politickou objednávku, podle mě, a není to důstojné této Sněmovny, jakkoli za mě v posledních dvou letech tato Sněmovna důstojná příliš nebyla. Já vím, že ten boj s tou mafií je marný, protože rozkrást těch sedm miliard z ČT je důležitější, než si zachovat rovnou páteř, ale udělám všechno pro to, aby občané věděli, jací jste pokrytci!“ zuřil Volný.

Během debaty ve Sněmovně navrhl odvolat celou Radu ČT, ale jeho návrh neprošel.

Komunista Jiří Valenta se postavil na stranu Volného a zuřil nad tím, že pravicová opozice blokuje zvolení dalších členů Rady ČT, ačkoli je jasné, že většina Sněmovny další radní ČT zvolit chce. Podle Valenty jde o útok na kontrolní orgán ČR. Jde totiž v podstatě o to, aby byla Rady ČT co nejvíce paralyzovaná, nikoli o odvolání Hany Lipovské. „A to v době, kdy se na ČT snáší kritika z různých stran,“ rozjel se Valenta.

Jedním dechem dodal, že Olga Sommerová může být napojena na organizace, které tyjí z penězovodů ČT. Podle něj by proto bylo nejlepší, kdyby o složení Rady ČT debatovala až příští Sněmovna.

Někdejší ministr spravedlnosti za ODS Pavel Blažek se Sommerové zastal.

„Milá Olgo, nejsi první představitelkou české kultury, která v ní leccos dokázala a která musí snášet bohužel to, co tě čeká teď ty dvě hodiny. Chci tě jen poprosit, abys nezanevřela na celou Sněmovnu. Zatímco tvoje filmy se budou promítat ještě za sto let, tak o mnoha z těch, kteří na tebe dnes budou útočit, se možná nebude mluvit už za 14 dní,“ pravil Blažek.

Z pravé strany politického spektra Sněmovny se ozval hlasitý potlesk.

Zdroj: parlamentnilisty.cz, 2021-09-17

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok