Babiš si podle Pandora papers koupil přes offshory nemovitosti za 400 milionů korun

2021-10-04 | Odhalení

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Podle dokumentů označovaných jako Pandora papers si předseda vlády Andrej Babiš poslal přes offshory 400 milionů korun, za něž následně nakoupil nemovitosti. (Foto: Wikimedia)

O dokumenty nazvané Pandora papers se Mezinárodní konsorcium vyšetřujících novinářů (International Consortium of Investigative Journalists) podělilo s britským Guardianem, BBC a dalšími médii po celém světě.

„Andrej Babiš, český premiér a miliardář, je pod tlakem, aby vysvětlil existenci spletité offshorové struktury, kterou použil pro financování svého nákupu zámečku za 13 milionů liber v jižní Francii,“ píše The Guardian.

Podle Pandora papers Babiš v roce 2009 poslal 15 milionů euro do tří společností, ze společnosti Blakey Finance Limited přes společnost Boyne Holding LLC do společnosti SCP Bigaud nacházející se v Monaku.

„Jakmile tyto peníze vykonaly svoji cestu přes tyto společnosti do Monaka, byly použity pro nákup zámku a přilehlé vily v Mougins poblíž Azurového pobřeží,“ píší britská média.

Odesílat peníze do offshorů či používat offshorové společnosti není ilegální, píše Guardian s tím, že místy je to dokonce žádané, aby bylo možné zajistit soukromí či bezpečnost.

Portál dodává, že použití takto složitého schématu pro nákup nemovitostí ovšem nedalo Babišovi žádné výhody. „Premiér, jak se zdá, nedeklaroval toto vlastnictví či společnosti českému ministerstvu spravedlnosti,“ napsal.

Zdroj: ac24.cz, 2021-10-03

Co si ve volbách 2021 zvolíme, to budeme mít!
Volte č. 3 – volte VOLNÝ 3lok – volte svo3odu.

VOLNÝ blok ve třech bodech

1. Volný blok je protestní strana s jasným, konkrétním řešením.
2. Volný blok je konzervativně sociální strana.
3. Volný blok je jediná strana s uceleným ekonomickým programem, jak vyvést zemi z krize, do které jinak ČR nutně směřuje (viz. navýšení ceny peněz ČNB o 0,75 %).

Jaké řešení má VOLNÝ blok?

PROSÍME, SDÍLEJTE VŠEM, VŠEMI ZPŮSOBY

Jak sdílet e-mailem?

Podrobný návod: Proč a jak sdílet všem, všemi způsoby?

Volný blok je cenzurován a blokován na Facebooku, Twitteru, YouTube i v masmédiích, včetně České televize. Prosíme, sdílejte informace svým kontaktům také e-mailem.

  1. Název článku zkopírujte do předmětu e-mailu.
  2. První odstavec článku vložte do těla e-mailu.
  3. Odkaz na článek připojte pod odstavec do e-mailu.
    Pod odkaz přidejte výzvu: Prosím, přepošlete to všem svým kontaktům.

Jak obejít cenzuru na e-mailových službách:

  • Změňte název článku.
  • V názvu článku vynechte některá písmena.

Před změnou: Turnikety nevpustí neočkované – už se nikam nedostanete
Po změně: Trnkety nevstí nčkované – už ani krok